Miért írnak krimiket Diana hercegnőről?
Ma.hu 2009.04.09. 16:41
A hercegnő kalandos élete és máig rejtélyes halála megmozgatja az írók fantáziáját: bestsellerek, összeesküvés elméletek születnek, de most egy kiállításon keresztül is megismerhetjük a hercegnő titkos világát!
Royal Escape (Királyi szökés) a címe Susan Froetschel amerikai írónő bestsellerének. A regény arról szól, hogy egy angol hercegnő mindent megtesz azért, hogy két fiát kimenekítse a királyi udvarból. Azt akarja, hogy normális életet éljenek, ám az udvar összeesküvést sző ellene. Aki arra tippel, hogy a szerzőt Diana hercegnő sorsa ihlette, az nem jár messze az igazságtól.
A különbség csak annyi, hogy a hősnő végül megmenekül a haláltól, hiszen happy end nélkül nehéz manapság sikerkönyvet produkálni.
- „A Királyi szökésben azt próbálom bemutatni, hogy egy szabad szellemű nőnek milyen kihívásokkal kell megküzdenie, ha önálló életet akar élni. Elena hercegnő ott akar hagyni egy nagy hatalmú családot, meg kell vívnia harcát, hogy elválhasson férjétől, miközben senkiben sem bízhat, mert kémek és besúgók settenkednek körülötte.”
Susan Froetschel nem titkolja, hogy a monarchia intézményét idejétmúltnak tartja, és állítja, hogy könyve egyúttal a rendszer politikai kritikája is. – írja a Kiskegyed.
Igazi bravúr volt elérni, hogy a kontinensen elsőként Budapesten mutassák be Diana: a celebration, című kiállítást. Alcíme: Feleség, anya, hercegnő, legenda.
A kiállítás anyagát Diana családja, a Spencer család állította össze és indította világ körüli útra, így állítva emléket a 20. század egyik legjelentősebb nőalakjának. A család a kiállításból befolyó bevételből a Dianának emléket állító alapítvány munkáját támogatja.
A kiállítás londoni bemutatója után Ausztráliában és az Egyesült Államokban turnézott. Londonban 800 000, Ausztráliában és az USA-ban pedig több mint 1 000 000 látogatója volt. A kiállításon a látogatók egy időutazáson vehetnek részt, számos személyes használati tárgyon, ruhakölteményen, videofelvételen keresztül.
A Diana: a celebration című kiállítás 2009. január 31-étől a Károlyi–Csekonics rezidencián tekinthető meg. kiállítás anyagát Diana családja, a Spencer család állította össze és indította világkörüli útra, így állítva emléket a 20.sz. egyik legjelentősebb női alakjának. A család a kiállításból befolyt bevételből, a Diana örökének emléket állító alapítvány munkáját támogatja.
A kiállítás londoni bemutatója után Ausztráliában és az Egyesült Államokban turnézott. Londonban 800.000, Ausztráliában és az USA-ban pedig több mint 1.000.000 látogatója volt. A kontinensen pedig elsőként Magyarországon látogatható majd ez a páratlan kiállítás.
|